Taxonomy Access Control (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Default
id: Bawaan

en: Update
id: Perbarui

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: Add term
id: Tambah istilah

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Term
id: Istilah

en: Delete all
id: Hapus semua

en: Role
id: Peran

en: Allow
id: Perbolehkan

en: Ignore
id: Abaikan

en: Deny
id: Tolak

en: Autocomplete taxonomy
id: Autocomplete taksonomi

en: !name field is required.
id: !name harus diisi.

en: Add vocabulary
id: Tambah kosakata
