Taxonomy Access Control (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Default
ja: デフォルト

en: Update
ja: 更新

en: Add
ja: 追加

en: View
ja: ビュー

en: Add term
ja: タームを追加

en: Configure
ja: 設定

en: Vocabulary
ja: ボキャブラリー

en: Term
ja: ターム

en: Delete all
ja: すべてを削除

en: Role
ja: 役割

en: Allow
ja: 許可

en: Ignore
ja: 無視

en: Deny
ja: 拒否

en: Autocomplete taxonomy
ja: タクソノミーの自動補完

en: !name field is required.
ja: !nameフィールドは必須です。

en: Add vocabulary
ja: ボキャブラリーを追加
