Taxonomy Access Control (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (22 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Default
oc: Per defaut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Add term
oc: Apondre un tèrme

en: Configure
oc: Configurar

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Term
oc: Tèrme

en: Delete all
oc: Suprimir tot

en: Role
oc: Ròtle

en: Allow
oc: Autorizar

en: Deny
oc: Refusar

en: Autocomplete taxonomy
oc: Completar la taxonimia automaticament

en: !name field is required.
oc: Lo camp !name es requis.

en: Add vocabulary
oc: Apondre un vocabulari
