Taxonomy Access Control (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Default
pt: Padrão

en: Update
pt: Atualizar

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Ver

en: Add term
pt: Novo termo

en: Configure
pt: Configurar

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Term
pt: Termo

en: Delete all
pt: Apagar tudo

en: Role
pt: Papel

en: Allow
pt: Permitir

en: Ignore
pt: Ignorar

en: Deny
pt: Negar

en: Autocomplete taxonomy
pt: Autocompletar taxonomia

en: !name field is required.
pt: O campo !name é obrigatório.

en: Add vocabulary
pt: Adicionar vocabulário
