Taxonomy Access Control (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (23 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: Add term
ro: Adaugă termen

en: Configure
ro: Configurează

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Term
ro: Termen

en: Delete all
ro: Şterge tot

en: Role
ro: Rol

en: Allow
ro: Permite

en: Ignore
ro: Ignoră

en: Deny
ro: Interzice

en: Autocomplete taxonomy
ro: Auto-completează taxonomie

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: Add vocabulary
ro: Adaugă clasificare
