Taxonomy Access Control (7.x-1.0) - en to vi translation catalogue (22 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: This action cannot be undone.
vi: Thao tác này không thể hoàn hồi.

en: Default
vi: Mặc định

en: Update
vi: Cập nhật

en: Add
vi: Thêm

en: View
vi: Xem

en: Add term
vi: Thêm từ liệu

en: Configure
vi: Cấu hình

en: Vocabulary
vi: Từ vựng

en: Delete all
vi: Xóa tất cả

en: Role
vi: Vai trò

en: Allow
vi: Cho phép

en: Ignore
vi: Bỏ qua

en: Deny
vi: Từ chối

en: Autocomplete taxonomy
vi: Tự động hoàn tất taxonomy

en: !name field is required.
vi: Thông tin !name cần được nhập.

en: Add vocabulary
vi: Thêm kho từ
