Taxonomy Access Control (7.x-1.0) - en to be translation catalogue (23 entries)

en: Status
be: Статус

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: This action cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне нельга будзе адмяніць.

en: Default
be: Прадвызначана

en: Update
be: Абнавіць

en: Add
be: Дадаць

en: View
be: Праглядзець

en: Add term
be: Дадаць тэрмін

en: Configure
be: Правіць

en: Vocabulary
be: Слоўнік

en: Term
be: Тэрмін

en: Delete all
be: Выдаліць усё

en: Role
be: Роля

en: Allow
be: Дазволіць

en: Ignore
be: Ігнараваць

en: Deny
be: Забараніць

en: Autocomplete taxonomy
be: Аўтазапаўняльная таксанамія

en: !name field is required.
be: !name – абавязковае поле.

en: Add vocabulary
be: Дадаць слоўнік
