Taxonomy Access Control (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (21 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Default
da: Standard

en: Update
da: Opdatér

en: Add
da: Tilføj

en: View
da: Vis

en: Add term
da: Tilføj ord

en: Configure
da: Konfigurér

en: Vocabulary
da: Ordforråd

en: Delete all
da: Slet alle

en: Role
da: Rolle

en: Allow
da: Tillad

en: Ignore
da: Ignorér

en: Deny
da: Afvis

en: Autocomplete taxonomy
da: Autofuldfør taksonomi

en: !name field is required.
da: Feltet !name er obligatorisk.

en: Add vocabulary
da: Tilføj ordforråd
