Taxonomy Access Control (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: enable
hi: सक्षम

en: Delete
hi: मिटायें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Category
hi: वर्ग

en: edit
hi: संपादन करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Add
hi: जोड़ें

en: View
hi: देखें

en: Delete all
hi: सबकुछ मिटायें

en: Role
hi: भूमिका

en: Allow
hi: अनुमति दें

en: Ignore
hi: ध्यान न दे

en: Deny
hi: निषेध करें

en: New
hi: नया

en: !name field is required.
hi: !name फील्ड जरुरी है

en: disable
hi: अक्षम करना
