Taxonomy Access Control (7.x-1.0) - en to hr translation catalogue (22 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Default
hr: Zadano

en: Update
hr: Osvježi

en: Add
hr: Dodaj

en: View
hr: Pregled

en: Add term
hr: Dodaj pojam

en: Configure
hr: Prilagodi

en: Vocabulary
hr: Rječnik

en: Term
hr: Pojam

en: Delete all
hr: Izbriši sve

en: Role
hr: Uloga

en: Allow
hr: Dozvoli

en: Ignore
hr: Ignoriraj

en: Deny
hr: Uskrati

en: Autocomplete taxonomy
hr: Samodovršetak taksonomije

en: !name field is required.
hr: Polje !name je nužno.

en: Add vocabulary
hr: Dodaj rječnik
