Taxonomy Access Control (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Default
it: Predefinito

en: Update
it: Aggiorna

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Add term
it: Aggiungi termine

en: Configure
it: Configura

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Term
it: Termine

en: Delete all
it: Elimina tutto

en: Role
it: Ruolo

en: Allow
it: Permetti

en: Ignore
it: Ignora

en: Deny
it: Blocca

en: Autocomplete taxonomy
it: Tassonomia con autocompletamento

en: !name field is required.
it: Il campo !name è obbligatorio

en: Add vocabulary
it: Aggiungi vocabolario

en: Delete selected
it: Elimina selezionati
