Taxonomy Access Control (7.x-1.0) - en to ps translation catalogue (15 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Default
ps: تلواله

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: Add
ps: زیاتول

en: View
ps: ليد

en: Add term
ps: اصطلاح زیاتول

en: Configure
ps: سازول

en: Vocabulary
ps: قاموس

en: Role
ps: ونډه

en: Allow
ps: پرېښل

en: Ignore
ps: ناګارل

en: Add vocabulary
ps: قاموس زیاتول
