Taxonomy Access Control (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Default
tr: Varsayılan

en: Update
tr: Güncelle

en: Add
tr: Ekle

en: View
tr: Görüntüle

en: Add term
tr: Terim ekle

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Term
tr: Terim

en: Delete all
tr: Hepsini sil

en: Role
tr: Rol

en: Allow
tr: İzin ver

en: Ignore
tr: Yoksay

en: Deny
tr: Yasakla

en: Autocomplete taxonomy
tr: Oto-tamamla sınıflandırması

en: !name field is required.
tr: !name alanı zorunludur.

en: Add vocabulary
tr: Sözlük ekle

en: Delete selected
tr: Seçileni sil
