Taxonomy Access Control (7.x-1.0) - en to ur translation catalogue (12 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Default
ur: طے شدہ

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Configure
ur: ترتیب

en: Ignore
ur: نظر انداز کریں

en: !name field is required.
ur: !name کے خانے کو پّر کرنا لازمی ہے۔
