Taxonomy Block (7.x-1.4) - en to ru translation catalogue (11 entries)

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: Weight
ru: Вес

en: Name
ru: Название

en: Basic settings
ru: Базовые настройки

en: Order by
ru: Сортировка по

en: Show node count
ru: Показывать число материалов

en: Maximum number of term to display
ru: Максимальное количество терминов для вывода в блоке

en: Enter 0 to display all terms.
ru: Введите 0 чтобы показывать все термины

en: Order Type
ru: Тип сортировки

en: Select a Vocabulary
ru: Выберите словарь

en: Select Vocabulary for used by taxonomy block.
ru: Выберите словарь который будет использоваться в блоке
