Taxonomy CSV import/export (7.x-5.10) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Reset to defaults
tr: Öntanımlı ayarlara geri dön

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: ERROR
tr: HATA

en: None
tr: Hiçbiri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Multiple
tr: Çoklu

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Notes
tr: Notlar

en: Fields
tr: Alanlar

en: Warning
tr: Uyarı

en: Import failed.
tr: İçeri aktarma başarısız.

en: Notice
tr: Dikkat

en: Info
tr: Bilgi

en: Examples
tr: Örnekler

en: CSV file
tr: CSV dosyası

en: add a new vocabulary
tr: yeni bir sözlük ekle

en: Translation
tr: Çeviri

en: Unavailable
tr: Mevcut değil

en: Language neutral
tr: Dil tercihsiz - özgün dil

en: Translate
tr: Çevir

en: Notes:
tr: Notlar:

en: Structure
tr: Yapı

en: Localize
tr: Yerelleştirme
