Taxonomy CSV import/export (7.x-5.11) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Reset to defaults
hi: दोबारा से डीफॉल्ट में स्थापित करें।

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: ERROR
hi: त्रुटि

en: None
hi: कोई नहीं

en: Weight
hi: मान

en: Multiple
hi: विभिन्न

en: Import
hi: आयात करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Warning
hi: चेतावनी

en: Notice
hi: नोटिस

en: Info
hi: जानकारी

en: Translation
hi: अनुवाद

en: Language neutral
hi: भाषा निष्पक्ष

en: Translate
hi: अनुवाद

en: Notes:
hi: टिप्पणियाँ

en: Structure
hi: ढांचा
