Taxonomy CSV import/export (7.x-5.11) - en to ru translation catalogue (53 entries)

en: Reset to defaults
ru: Вернуться к исходным

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: ERROR
ru: ОШИБКА

en: None
ru: Нет

en: Weight
ru: Вес

en: Multiple
ru: Множественная

en: Import
ru: Импортировать

en: Export
ru: Экспортировать

en: CSV export
ru: Экспорт CSV

en: Notes
ru: Примечания

en: Fields
ru: Поля

en: Warning
ru: Предупреждение

en: Import failed.
ru: Импорт не удался.

en: Notice
ru: Уведомление

en: Info
ru: Инфо

en: Translations
ru: Переводы

en: Tree
ru: Дерево

en: Examples
ru: Примеры

en: CSV file
ru: Файл CSV

en: An error occurred during the import.
ru: Ошибка во время импорта.

en: CSV import
ru: CSV импорт

en: Translation
ru: Перевод

en: Examples:
ru: Пример:

en: Unavailable
ru: Недоступно

en: Language neutral
ru: Нейтральный по отношению к языку

en: Flat
ru: Плоский

en: Important
ru: Важно

en: Translate
ru: Переводы

en: WARNING
ru: ВНИМАНИЕ

en: File "%file" uploaded.
ru: Файл "%file" загружен.

en: Saved new term.
ru: Новый термин сохранён.

en: Updated term.
ru: Термин обновлён.

en: 1. What do you want to import?
ru: Что вы хотите импортировать?

en: Autocreate a new vocabulary
ru: Создавать новый словарь автоматически

en: Import in an existing vocabulary
ru: Импортировать в существующий словарь

en: Terms to import
ru: Термины для импорта

en: [Choose an existing vocabulary]
ru: [Выбрать существующий словарь]

en: Size of your file is null.
ru: Размер вашего файла равен нулю.

en: Starting uploading of datas...
ru: Началась загрузка данных...

en: Auto created vocabulary
ru: Словарь создан автоматически

en: Line #!line_number:
ru: Строка #!line_number:

en: Lines:
ru: Строки:

en: Empty line.
ru: Пустая строка.

en: Command line.
ru: Командная строка.

en: Removed existing term.
ru: Существующий термин удален.

en: foo
ru: бла

en: Notes:
ru: Примечания:

en: New vocabulary "%vocabulary_name" has been created.
ru: Новый словарь "%vocabulary_name" был создан.

en: Duplicate vocabulary "%vocabulary_name" has been created.
ru: Дубликат словаря "%vocabulary_name" был создан.

en: Terms are imported into existing vocabulary "%vocabulary_name".
ru: Термины, импортированные в существующий словарь "%vocabulary_name".

en: Structure
ru: Структура

en: List of languages
ru: Список языков

en: Localize
ru: Локализация
