Taxonomy CSV import/export (7.x-5.8) - en to hu translation catalogue (34 entries)

en: Reset to defaults
hu: Visszaállítás az alapértelmezésre

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: ERROR
hu: HIBA

en: None
hu: Nincs

en: Weight
hu: Súly

en: Multiple
hu: Többszörös

en: Related terms
hu: Kapcsolódó kifejezések

en: Export
hu: Exportálás

en: Vocabulary name
hu: Szótár neve

en: Term name
hu: Kifejezés neve

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Import failed.
hu: A betöltés sikertelen.

en: Notice
hu: Megjegyzés

en: Info
hu: Infó

en: Examples
hu: Példák

en: CSV file
hu: CSV fájl

en: An error occurred during the import.
hu: Egy hiba történt az importálás során.

en: CSV import
hu: CSV importálása

en: Examples:
hu: Példák

en: Unavailable
hu: Nem elérhető

en: Language neutral
hu: Nyelvfüggetlen

en: Custom fields
hu: Egyéni mezők

en: Translate
hu: Fordítás

en: WARNING
hu: FIGYELMEZTETÉS

en: foo
hu: blabla

en: Notes:
hu: Megjegyzések:

en: Alphabetic order
hu: Ábécé sorrend

en: Localize
hu: Honosítás

en: Vocabularies to export
hu: Exportálandó szótárak

en: The vocabularies you want to export.
hu: Az exportálni kívánt szótárak.

en: Language of terms: "!language".
hu: A kifejezések nyelve: "!language".

en: Language of vocabulary: "!language".
hu: A szótár nyelve: "!language".

en: Fixed language
hu: Rögzített nyelv
