Taxonomy CSV import/export (7.x-5.9) - en to nl translation catalogue (28 entries)

en: Reset to defaults
nl: Standaardwaarden terugzetten

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: ERROR
nl: FOUT

en: None
nl: Geen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Multiple
nl: Meerdere

en: Related terms
nl: Gerelateerde termen

en: Import
nl: Importeren

en: Export
nl: Exporteren

en: Vocabulary name
nl: Naam van woordenlijst

en: Term name
nl: Termnaam

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Note
nl: Notitie

en: Import failed.
nl: Importeren mislukt.

en: Notice
nl: Mededeling

en: Examples
nl: Voorbeelden

en: CSV file
nl: CSV-bestand

en: Examples:
nl: Voorbeelden:

en: Unavailable
nl: Niet beschikbaar

en: Language neutral
nl: Taalonafhankelijk

en: Terms order
nl: Termvolgorde

en: Custom fields
nl: Aangepaste velden

en: Translate
nl: Vertalen

en: WARNING
nl: WAARSCHUWING

en: In the below text area
nl: In het onderstaande tekstveld

en: Notes:
nl: Aantekeningen:

en: Alphabetic order
nl: Alfabetische volgorde

en: Localize
nl: Lokaliseren
