Taxonomy Delete Link (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Are you sure you want to delete the term %title?
it: Sei sicuro di voler eliminare il termine %title?

en: Deleted term %name.
it: Il termine %name è stato eliminato.

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
it: Cancellando un termine si cancelleranno anche i suoi figli. Questa operazione non potrà venire annullata.

en: taxonomy
it: tassonomia

en: Text to display
it: Testo da visualizzare
