Taxonomy Delete Link (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Taxonomy
ja: タクソノミー

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Are you sure you want to delete the term %title?
ja: 本当に、ターム %title を削除してもよろしいですか？

en: Deleted term %name.
ja: ターム %name が削除されました。

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
ja: タームを削除すると、下位に含まれるすべてのタームも削除されます。<br />この操作は元に戻すことができませんので、十分に注意して実行してください。

en: taxonomy
ja: タクソノミー

en: Text to display
ja: 表示するテキスト
