Taxonomy Delete Link (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (13 entries)

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Are you sure you want to delete the term %title?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo tèrme '%title' ?

en: Deleted term %name.
oc: Lo tèrme %name es estat suprimit.

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
oc: La supression d'un tèrme suprimirà totes los tèrmes enfants se n'i a. Aquesta accion es irreversibla.

en: taxonomy
oc: taxonimia

en: Text to display
oc: Tèxte d'afichar
