Taxonomy Delete Link (7.x-1.1) - en to da translation catalogue (13 entries)

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Are you sure you want to delete the term %title?
da: Ønsker du at slette ordet %title?

en: Deleted term %name.
da: Ordet %name slettet.

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
da: Slettes et ord slettes alle underliggende ord. Denne handling kan ikke fortrydes.

en: taxonomy
da: taksonomi

en: Text to display
da: Tekst der skal vises
