Taxonomy Delete Link (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Cancel
fa: لغو

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Are you sure you want to delete the term %title?
fa: آیا از حذف واژه %title اطمینان دارید؟

en: Deleted term %name.
fa: واژه %name حذف شد.

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
fa: حذف یک واژه تمام فرزندان آن را در صورت وجود حذف می‌کند. این عمل قابل‌بازگشت نیست.

en: taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش
