Taxonomy Delete Link (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Are you sure you want to delete the term %title?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer le terme '%title' ?

en: Deleted term %name.
fr: Le terme %name a été supprimé.

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
fr: La suppression d'un terme supprimera tous les termes enfants s'il y'en a. Cette action est irréversible.

en: taxonomy
fr: taxonomie

en: Text to display
fr: Texte à afficher
