Taxonomy Delete Link (7.x-1.1) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Weight
hu: Súly

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Are you sure you want to delete the term %title?
hu: „%title” kifejezés biztosan törölhető?

en: Deleted term %name.
hu: „%name” kifejezés törölve lett.

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
hu: Egy kifejezés törlése minden gyermek kifejezését is törli, ha van ilyen. A művelet nem vonható vissza.

en: taxonomy
hu: taxonómia

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg
