Taxonomy Delete Link (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Are you sure you want to delete the term %title?
id: Anda yakin ingin menghapus istilah %title?

en: Deleted term %name.
id: Istilah %term sudah dihapus.

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
id: Mengapus sebuah istilah akan menghapus juga semua anaknya jika ada. Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: taxonomy
id: taksonomi

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan
