Taxonomy Delete Link (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (13 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Are you sure you want to delete the term %title?
nl: Weet u zeker dat u de term %title wilt verwijderen?

en: Deleted term %name.
nl: Term %name verwijderd.

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
nl: Als u een term verwijdert, worden alle bijbehorende onderliggende items gewist. Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: taxonomy
nl: taxonomie

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst
