Taxonomy Delete Link (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Deleted term %name.
pt: O termo %name foi eliminado.

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
pt: Ao eliminar um termo também eliminará todos os seus filhos. Esta ação não pode ser revertida.

en: Text to display
pt: Texto a ser exibido
