Taxonomy Edge (7.x-1.2) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: Weight
nl: Gewicht

en: Taxonomy term
nl: Taxonomieterm

en: Views
nl: Overzichten

en: Vocabulary ID
nl: Woordenlijst-ID

en: Vocabulary name
nl: Naam van woordenlijst

en: Term ID
nl: Term-ID

en: Maximum depth
nl: Maximale diepteniveau

en: The taxonomy vocabulary ID
nl: De taxonomiewoordenlijst-ID

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwerken van %error_operation met argumenten: @arguments

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
nl: Geen woordenboek beschikbaar. <a href="@link">Voeg woordenboek toe</a>.

en: There is currently no content classified with this term.
nl: Er is momenteel geen inhoud met deze term geclassificeerd.

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
nl: Toestaan dat de 'diepte' voor Taxonomy: Term-ID (met diepte) kan worden aangepast via een extra contextuele filterwaarde.

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
nl: Inhoud weergeven als deze de geselecteerde taxonomietermen of onderliggende termen bevat. Als gevolg van toegenomen complexiteit zijn hier minder opties dan in de versies zonder 'diepte'.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
nl: Heeft taxonomieterm-ID (met diepte)

en: Has taxonomy terms (with depth)
nl: Heeft taxonomietermen (met diepte)

en: Has taxonomy term ID depth modifier
nl: Heeft diepteparameter van taxonomieterm-ID
