Taxonomy Edge (7.x-1.2) - en to ro translation catalogue (14 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Weight
ro: Greutate

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Views
ro: Vizualizări

en: Vocabulary ID
ro: ID-ul vocabularului

en: Vocabulary name
ro: Nume clasificare

en: Term ID
ro: ID-ul termenului

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
ro: Permite "adâncime" pentru Taxonomie: ID Termen (cu adâncime) să fie modificat printr-o valoare suplimentară de filtru contextual.

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
ro: Afișați conținutul dacă are termenii de taxonomie selectați sau copii ai termenilor selectați. Datorită complexității suplimentare, aceasta are mai puține opțiuni decât versiunea fără adâncime.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
ro: Are ID-ul termenului taxonomiei (cu adâncime)

en: Has taxonomy terms (with depth)
ro: Are termeni de taxonomie (cu adâncime)

en: Has taxonomy term ID depth modifier
ro: Conține modificatorul de adâncime al ID-ului termenului din taxonomie
