Taxonomy Edge (7.x-1.3) - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Operations
uk: Операції

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Weight
uk: Вага

en: Taxonomy term
uk: Термін таксономії

en: Views
uk: Види

en: Vocabulary ID
uk: ID словника

en: Vocabulary name
uk: Назва словника

en: Term ID
uk: ID терміна

en: Parent term ID
uk: ID батьківського терміна

en: Maximum depth
uk: Максимальна глибина

en: The taxonomy vocabulary ID
uk: ID словника таксономії

en: The taxonomy term ID
uk: ID терміна Таксономії

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
uk: Помилка під час виконання операції %error_operation з аргументами: @arguments

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
uk: Словники відсутні. <a href="@link">Додати словник</a>.

en: There is currently no content classified with this term.
uk: Наразі матеріали класифіковані цим терміном відсутні.

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
uk: Дозволяє "глибину" для Таксономії: ID терміна (з глибиною) може бути змінений через значення додаткового контекстного фільтру.

en: Edge
uk: Межа

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
uk: Показувати матеріал, якщо він містить зазначені терміни таксономії, або дочок зазначених термінів. Через підвищену складність це налаштування має менше параметрів, ніж версія без глибини.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
uk: Містить ID терміна таксономії (з глибиною)

en: Has taxonomy terms (with depth)
uk: Містить терміни таксономії (з глибиною)

en: Has taxonomy term ID depth modifier
uk: Містить ID терміна таксономії з можливістю змінювати глибину
