Taxonomy Edge (7.x-1.4) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Operations
fa: عملیات

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Weight
fa: وزن

en: Taxonomy term
fa: واژه طبقه‌بندی

en: Views
fa: نماها

en: Vocabulary ID
fa: شناسه واژگان

en: Vocabulary name
fa: نام واژگان

en: Term ID
fa: شناسه واژه

en: Rebuild
fa: بازسازی

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
fa: هیچ واژگانی در دسترس نیست. یک <a href="@link">واژگان اضافه کنید</a>.

en: There is currently no content classified with this term.
fa: در حال حاضر هیچ محتوایی با این واژه طبقه‌بندی نشده است.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
fa: طبقه‌بندی دارد (با عمق)

en: Has taxonomy terms (with depth)
fa: طبقه‌بندی دارد (با عمق)

en: Has taxonomy term ID depth modifier
fa: تغییر دهنده عمق شناسه اصطلاح طبقه بندی دارد
