Taxonomy Edge (7.x-1.5) - en to sv translation catalogue (20 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Operations
sv: Funktioner

en: Taxonomy
sv: Taxonomi

en: Weight
sv: Vikt

en: Taxonomy term
sv: Taxonomiterm

en: Views
sv: Vyer

en: Vocabulary ID
sv: Vokabulärets ID

en: Vocabulary name
sv: Vokabulärnamn

en: Term ID
sv: Termens ID

en: Maximum depth
sv: Största djup

en: The taxonomy vocabulary ID
sv: Taxonomins ID för vokabulären

en: The taxonomy term ID
sv: Taxonomitermens ID

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
sv: Ett fel uppstod när %error_operation utfördes med argumenten: @arguments

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
sv: Inga vokabulärer tillgängliga. <a href="@link">Lägg till vokabulär</a>.

en: There is currently no content classified with this term.
sv: Det är för närvarande inget innehåll klassificerat med denna term.

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
sv: Ger möjlighet att ändra "djupet" för Taxonomi: ID för Term (med djup) med ett ytterligare sammanhängande filtervärde.

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
sv: Visa innehåll om det har de valda taxonomitermerna, eller underliggande av de valda termerna. På grund av ytterligare komplexitet har detta färre alternativ än versionerna utan djup.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
sv: Har ID-nummer för taxonomiterm (med djup)

en: Has taxonomy terms (with depth)
sv: Har taxonomitermer (med djup)

en: Has taxonomy term ID depth modifier
sv: Har modifierare för djup av ID-nummer för taxonomiterm
