Taxonomy Edge (7.x-1.6) - en to oc translation catalogue (17 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Operations
oc: Accions

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Weight
oc: Pes

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de taxonomia

en: Views
oc: Vistas

en: Vocabulary ID
oc: Identificant (ID) de vocabulari

en: Vocabulary name
oc: Nom del vocabulari

en: Term ID
oc: Identificant (ID) del tèrme

en: Maximum depth
oc: Prigondor maximala

en: The taxonomy vocabulary ID
oc: L'identificant del vocabulari de taxonomia

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
oc: I a pas cap de vocabularis disponibles. <a href="@link">Apondètz-ne un</a>.

en: There is currently no content classified with this term.
oc: Il n'y a actualament aucun contengut classé amb aqueste tèrme.

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
oc: Permet a la "prigondor" de Taxonomia : Identificant de tèrme (amb prigondor) d'èsser modificada per una valor de filtre contextual suplementari.

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
oc: Aficha lo contengut s'il possède los tèrmes de taxonomia seleccionats o de tèrmes enfants de ceux-ci. En rason d'una complexité addicionala, aqueste paramètre possède mens d'opcions que las versions sens prigondor.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
oc: Possède l'identificant de tèrme de taxonomia (amb prigondor)

en: Has taxonomy terms (with depth)
oc: Possède los tèrmes de taxonomia (amb prigondor)
