Taxonomy Edge (7.x-1.9) - en to bo translation catalogue (20 entries)

en: Home
bo: གཙོ་ངོས

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Taxonomy
bo: རིགས་དབྱེ

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Taxonomy term
bo: རིགས་དབྱེའི་བྱེ་བྲག་མིང

en: Views
bo: མཐོང་རིས

en: Vocabulary ID
bo: སྤྱི་མིང་གི་ཨང་རྟགས

en: Vocabulary name
bo: སྤྱི་མིང་གི་མིང

en: Term ID
bo: བྱེ་བྲག་མིང་གི་ཨང་རྟགས

en: Child terms
bo: ཡན་ལག་གི་ཐ་སྙད

en: Parent terms
bo: གོང་རིམ་གྱི་བྱེ་བྲག་མིང

en: Maximum depth
bo: གཏིང་ཟབ་ཤོས

en: The taxonomy vocabulary ID
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
bo: སྤྱོད་རུང་བའི་སྤྱི་མིང་མེད། <a href="@link">སྤྱི་མིང་ཁ་སྣོན</a>།

en: There is currently no content classified with this term.
bo: བྱེ་བྲག་མིང་འདི་ལ་རིགས་དབྱེ་བའི་ནང་དོན་མེད།

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
bo: རིགས་དབྱེ་ལ་གཏིང་ཚད་སྤྱོད་དུ་འཇུག་པ། ཟུར་བཀོད་ཀྱི་ནང་དོན་གོང་འོག་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཐོབ་གྲངས་ཞིག་བརྒྱུད་ནས་ཐ་སྙད་ཀྱི་ཨང་རྟགས༼དང་གཏིང་ཚད་མཉམ་དུ༽བཟོ་བཅོས་བྱས་ཆོག

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
bo: ནང་དོན་ལ་བདམས་ཟིན་པའི་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་དང་ཡང་ན་ཡན་ལག་ཐ་སྙད་ཡོད་ཚེ་ནང་དོན་དེ་མངོན་པ། ཟུང་འབྲེལ་གྱི་རྙོག་འཛིང་ཡོང་སྲིད་པས་གཏིང་ཚད་མེད་པའི་པར་གཞི་དང་བསྡུར་ན་འདི་ལ་གདམ་ཚན་ཉུང་།

en: Has taxonomy term ID (with depth)
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་ཨང་རྟགས་ཡོད་པ།༼གཏིང་ཚད་མཉམ་དུ༽

en: Has taxonomy terms (with depth)
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཡོད་པ།༼གཏིང་ཚད་མཉམ་དུ༽

en: Has taxonomy term ID depth modifier
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཨང་རྟགས་གཏིང་ཚད་ཀྱི་བཟོ་བཅོས་ལག་ཆ་ཡོད་པ།
