Taxonomy Edge (7.x-1.9) - en to da translation catalogue (21 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Operations
da: Handlinger

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Weight
da: Vægt

en: Taxonomy term
da: Ord i ordforråd

en: Vocabulary ID
da: Ordforråd ID

en: Vocabulary name
da: Ordforråd

en: Child terms
da: Undertermer

en: Parent terms
da: Overordnede ord

en: Rebuild
da: Genopbyg

en: Maximum depth
da: Maksimumdybde

en: The taxonomy vocabulary ID
da: Ordforrådets ID

en: The taxonomy term ID
da: Taxonomy term IDet

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
da: Der opstod en fejl ved behandling af %error_operation med argumenterne: @arguments

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
da: Ingen tilgængelige ordforråd. <a href="@link">Tilføj ordforråd</a>.

en: There is currently no content classified with this term.
da: Der er i øjeblikket intet indhold klassificeret med denne term.

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
da: Gør det muligt at tilpasse "dybden" af Taksonomi: Term ID (med dybde) med en ekstra kontekstuel filterværdi.

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
da: Vis indhold hvis det har de valgte taksonomitermer eller termer under de valgte termer. På grund af den øgede kompleksitet er der færre valgmuligheder end i versionen uden dybde.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
da: Har taksonomiterm ID (med dybde)

en: Has taxonomy terms (with depth)
da: Har taksonomitermer (med dybde)

en: Has taxonomy term ID depth modifier
da: Har taksonomiterm ID dybdemodifikator
