Taxonomy Edge (7.x-1.9) - en to fi translation catalogue (21 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Weight
fi: Paino

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: Views
fi: Näkymät

en: Vocabulary ID
fi: Sanaston ID

en: Vocabulary name
fi: Sanaston nimi

en: Term ID
fi: Termin ID

en: Child terms
fi: Alitermit

en: Parent terms
fi: Ylemmän tason termit

en: Rebuild
fi: Uudelleenrakenna

en: Maximum depth
fi: Enimmäissyvyys

en: The taxonomy vocabulary ID
fi: Sanaston ID

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
fi: Sanastoja ei ole saatavilla. <a href="@link">Lisää sanasto</a>.

en: There is currently no content classified with this term.
fi: Tällä termillä luokiteltua sisältöä ei ole.

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
fi: Sallii "syvyyden" Luokittelu: Termin ID (syvyydellä) muuttamisen ylimääräisellä sisältöriippuvaisella suodattimella.

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
fi: Näytä sisältöä jos sillä on valitut luokittelutermit tai valittujen termien alitermit. Monimutkaisuudesta johtuen tällä on vähemmän vaihtoehtoja kuin versioilla joilla ei ole syvyyttä.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
fi: On taxonomy ID (syvyydellä)

en: Has taxonomy terms (with depth)
fi: On luokittelutermejä (syvyydellä)

en: Has taxonomy term ID depth modifier
fi: On luokittelun ID:n syvyystunnistin
