Taxonomy Edge (7.x-1.7) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Weight
id: Bobot

en: Taxonomy term
id: Istilah taksonomi

en: Views
id: View

en: Vocabulary ID
id: ID kosakata

en: Vocabulary name
id: Nama kosakata

en: Term ID
id: ID istilah

en: Rebuild
id: Bangun Kembali

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
id: Terjadi kesalahan saat memproses %error_operation dengan argumen: @arguments

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
id: Kosakata tidak tersedia. <a href="@link">Tambah kosakata</a>.

en: There is currently no content classified with this term.
id: Saat ini tidak ada konten yang masuk dalam istilah ini.

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
id: Mengijinkan "Tingkat kedalaman" untuk Taxonomy:Term ID (dengan kedalaman) untuk diubah melalui sebuah nilai kontekstual filter tambahan.
