Taxonomy Edge (7.x-1.3) - en to pl translation catalogue (20 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Operations
pl: Operacje

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Weight
pl: Waga

en: Taxonomy term
pl: Termin taksonomii

en: Views
pl: Widoki

en: Vocabulary ID
pl: Identyfikator słownika

en: Vocabulary name
pl: Nazwa słownika

en: Term ID
pl: Identyfikator terminu

en: Maximum depth
pl: Maksymalna głębokość

en: The taxonomy vocabulary ID
pl: Identyfikator słownika kategorii

en: The taxonomy term ID
pl: ID terminu taksonomi

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
pl: Wystąpił błąd w trakcie przetwarzania %error_operation z argumentami: @arguments

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
pl: Brak dostępnych słowników. <a href="@link">Dodaj słownik</a>.

en: There is currently no content classified with this term.
pl: W tej chwili brak zawartości sklasyfikowanej pod tym terminem.

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
pl: Umożliwia, żeby "głębokość" dla Kategoria: ID Terminu (z głębokością) była modyfikowana poprzez dodatkową wartość filtra kontekstowego.

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
pl: Wyświetl zawartość jeżeli posiada wybrane terminy lub ich terminy podrzędne. Z powodu dodatkowej złożoności posiada mniej opcji niż wersja bez głębokości.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
pl: Posiada ID terminu kategorii (z głębokością)

en: Has taxonomy terms (with depth)
pl: Posiada terminy kategorii (z głębokością)

en: Has taxonomy term ID depth modifier
pl: Modyfikator głębokości dla Posiada ID terminu kategorii
