Taxonomy Machine Name (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (6 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Other
nl: Andere

en: taxonomy
nl: taxonomie

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
nl: De systeemnaam mag niet 'add' of 'list' zijn.

en: This allows links to work with Views taxonomy term arguments.
nl: Dit maakt het mogelijk om links te laten werken met de Views' taxonomietermargumenten.
