Taxonomy Machine Name (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (6 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Other
tr: Diğer

en: taxonomy
tr: sınıflandırma

en: Machine name
tr: Makine adı

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
tr: Makine ismi "add" veya "list" olamaz.

en: This allows links to work with Views taxonomy term arguments.
tr: Bu, bağlantıların Views sınıflandırma terimi bağımsız değişkenleriyle çalışmasına izin verir.
