Taxonomy Machine Name (7.x-1.2) - en to oc translation catalogue (5 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Other
oc: Autre

en: taxonomy
oc: taxonimia

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: This allows links to work with Views taxonomy term arguments.
oc: Aquò permet als ligams de foncionar amb los arguments de tèrmes de taxonomia de Views.
