Taxonomy Machine Name (7.x-1.3-rc2) - en to de translation catalogue (6 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Other
de: Weitere

en: taxonomy
de: Taxonomie

en: Machine name
de: Systemname

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
de: Der Systemname darf nicht „add“ oder „list" sein.

en: This allows links to work with Views taxonomy term arguments.
de: Dies erlaubt es Links mit Taxonomiebegriffsargumenten in Ansichten zu funktionieren.
