Taxonomy Machine Name (7.x-1.3-rc2) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Other
it: Altro

en: taxonomy
it: tassonomia

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
it: Il nome ad uso interno non può essere "add" oppure "list".

en: This allows links to work with Views taxonomy term arguments.
it: Consente ai link di funzionare con i parametri di tipo termine della tassonomia delle viste.
