Taxonomy Manager (7.x-1.0-beta3) - en to cs translation catalogue (49 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Language
cs: Jazyk

en: Taxonomy
cs: Kategorie

en: Search
cs: Hledat

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Parents
cs: Rodiče

en: Move
cs: Přesun

en: Add
cs: Přidat

en: Vocabularies
cs: Slovníky

en: Options
cs: Možnosti

en: All
cs: Vše

en: Up
cs: Nahoru

en: Terms
cs: Termíny

en: next
cs: další

en: Save changes
cs: Uložit změny

en: Down
cs: Dolů

en: Close
cs: Zavřít

en: Search options
cs: Možnosti hledání

en: Move down
cs: Posunout dolů

en: Move up
cs: Posunout nahoru

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
cs: Zjištěna neplatná volba. Kontaktujte administrátora webu.

en: Toolbar
cs: Panel nástrojů

en: Advanced settings for the Taxonomy Manager
cs: Rozšířené nastavení modulu Taxonomy Manager

en: No terms available
cs: Žádné termíny nejsou k dispozici

en: Delete children of selected terms, if there are any
cs: Smazat podřazené položky zvoleného termínu, pokud nějaké existují

en: Moving of terms
cs: Přesun termínů

en: Parent term(s)
cs: Nadřazený termín či termíny

en: Child terms of a selected term
cs: Podřazené termíny zvoleného termínu

en: Export now
cs: Exportovat nyní

en: Disabeling this feature speeds up the Taxonomy Manager
cs: Deaktivace této funkce zrychlí Taxonomy Manager

en: No terms for deleting selected
cs: Nebyly zvoleny žádné termíny ke smazání

en: Resize tree
cs: Změnit velikost stromu

en: Search under selected terms
cs: Vyhledat pod následujícími termíny

en: Double Tree
cs: Zdvojený strom

en: Move right
cs: Přesunout vpravo

en: Move left
cs: Přesunout vlevo

en: Show unfiltered tree
cs: Zobrazit strom bez použití filtrů

en: Terms must be of the same language
cs: Termíny musí být ze stejného jazyka

en: Terms %terms moved to parents %parents.
cs: Termíny @terms přesunuty do nadřazených @parents.

en: Terms %terms moved to vocabulary %voc.
cs: Termíny @terms byly přesunuty do slovníku @voc.

en: Select all children
cs: Zvolit všechny podřazené

en: Go to term page
cs: Přejít na stránku termínu

en: Terms added: %terms
cs: Přidané termíny: @terms

en: link to term page
cs: odkaz na stránku termínu

en: Removed parent
cs: Odstraněn nadřazený

en: Deleted terms: %deleted_term_names
cs: Smazané termíny: %deleted_term_names

en: Successfully updated Taxonomy Manager settings.
cs: Nastavení Taxonomy Manageru bylo úspěšně změněno.
