Taxonomy Manager (7.x-1.0-beta3) - en to tr translation catalogue (45 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Language
tr: Dil

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Search
tr: Ara

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Parents
tr: Üst terimler

en: Move
tr: Taşı

en: Add
tr: Ekle

en: Vocabularies
tr: Sözlükler

en: Options
tr: Seçenekler

en: All
tr: Tümü

en: Up
tr: Yukarı

en: Terms
tr: Terimler

en: next
tr: sonraki

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Down
tr: Aşağı

en: Close
tr: Kapat

en: Confirmation
tr: Teyit

en: Search options
tr: Arama seçenekleri

en: Move down
tr: Aşağı taşı

en: Move up
tr: Yukarı taşı

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
tr: İzin verilmeyen bir işlem tespit edildi. Lütfen site yöneticisi ile iletişim kurunuz.

en: Toolbar
tr: Araç çubuğu

en: Taxonomy Manager
tr: Sınıflama Yöneticisi (Taxonomy Manager)

en: Administer vocabularies with the Taxonomy Manager
tr: Sözlükleri Taxonomy Manager (Sınıflandırma Yöneticisi) ile yönet.

en: Advanced settings for the Taxonomy Manager
tr: Taxonomy Manager (Sınıflandırma Yöneticisi) için gelişmiş ayarlar.

en: Search String
tr: Arama İfadesi

en: Add new terms
tr: Yeni terimler ekle

en: Moving of terms
tr: Terimleri taşıma

en: Parent term(s)
tr: Üst terim(ler)

en: Whole Vocabulary
tr: Tüm Sözlük

en: Child terms of a selected term
tr: Seçili terimin alt terimleri

en: Terms to export
tr: Dışa aktarılacak terimler

en: Export now
tr: Şimdi dışa ver

en: Pager count
tr: Sayfalayıcı sayısı

en: Resize tree
tr: Ağacı yeniden boyutlandır

en: Search under selected terms
tr: Seçili terimler altında ara

en: Double Tree
tr: Çift Ağaç

en: Double Tree Settings
tr: Çift Ağaç Ayarları

en: Vocabulary for second tree
tr: İkinci ağaç için sözlük

en: Enable Double Tree
tr: Çift Ağacı Etkinleştir

en: Go to term page
tr: Terim sayfasına git

en: -- Switch vocabulary --
tr: -- Sözlüğü değiştir --
