Taxonomy Manager (7.x-1.1) - en to fi translation catalogue (34 entries)

en: Delete
fi: Poista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Language
fi: Kieli

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Search
fi: Etsi

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Parents
fi: Ylätermit

en: Export
fi: Vie

en: Move
fi: Siirrä

en: Add
fi: Lisää

en: Format
fi: Muoto

en: Vocabularies
fi: Sanastot

en: Options
fi: Valinnat

en: All
fi: Kaikki

en: Up
fi: Ylös

en: Terms
fi: Termit

en: next
fi: seuraava

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Down
fi: Alas

en: Close
fi: Sulje

en: Search options
fi: Hakuvalinnat

en: Translations
fi: Käännökset

en: Move down
fi: Siirrä alaspäin

en: Move up
fi: Siirrä ylöspäin

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
fi: Kelpaamaton valinta havaittu.  Ota yhteyttä sivuston ylläpitäjään.

en: Toolbar
fi: Työkalupalkki

en: Source language
fi: Lähdekieli

en: Administer vocabularies with the Taxonomy Manager
fi: Hallinnoi sanastoja Taxonomy Managerilla

en: Parent term(s)
fi: Isäntätermi(t)

en: Add new vocabulary
fi: Lisää uusi sanasto

en: Edit vocabulary settings
fi: Muokkaa sanaston asetuksia

en: This term belongs to a multilingual vocabulary. You can set a language for it.
fi: Termi kuuluu monikieliseen sanastoon. Voit asettaa sille kielen.
