Taxonomy Manager (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Language
it: Lingua

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Search
it: Cerca

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Parents
it: Padri

en: Export
it: Esporta

en: Move
it: Sposta

en: Add
it: Aggiungi

en: Format
it: Formato

en: Vocabularies
it: Vocabolari

en: Options
it: Opzioni

en: All
it: Tutti

en: Up
it: Su

en: Merge
it: Fusione

en: Terms
it: Termini

en: next
it: successivo

en: Select all
it: Seleziona tutto

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Down
it: Giù

en: Close
it: Chiudi

en: Confirmation
it: Conferma

en: Search options
it: Opzioni ricerca

en: Translations
it: Traduzioni

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
it: È stata rilevata una scelta non valida. Contattare l'amministratore del sito.

en: Expand all
it: Espandi tutto

en: Collapse all
it: Raggruppa tutto

en: Toolbar
it: Barra strumenti

en: Source language
it: Lingua di origine

en: This term belongs to a multilingual vocabulary. You can set a language for it.
it: Questo termine appartiene ad un vocabolario multilingue. È possibile impostarne la lingua.
